Jdi na obsah Jdi na menu
 


Upíří deníky

18. 11. 2009

 

 

Obrazek

 

 

 Upíří deníky

Autorka: L.J. Smithová

 

Upíří deníky: Probuzení

Elena je něco jako královna školy a její družina jsou její nejlepší kamarádky Bonnie a Meredith. Elena právě přijela z prázdnin z Francie a jde první den do školy a hned objeví novinku: Nového atraktivního spolužáka Stefana Salvatore který pochází z Itálie. Elena se hned do Stefana zabouchne a řekne si že ho musí mít. Tady už nechci moc napovídat :  ). Elena se později dozví že je Stefan upír a taky se dají dohromady. Tohle někomu určitě připomíná stmívání ale původní kniha Vampire diaries  vyšla roku 1991.

 

Upíří deníky: Souboj

V druhém vydání Upířích deníků se nám připlete do cesty Stefanův starší bratr Damon. Damon také bojuje o Eleniny sympatie a o její krev on je totiž upír též. Stefan a Elena se  zasnoubí ale pak náhle Elena zemře. Stefan se rozhodne pomstít svému bratrovi jedno ale Stefan neví: Elena se stala upírkou.

 

Upíří deníky: Zášť

Elena se stala upírkou a po probuzení je jaksi zmatená. Cítí že bratři Salvatore bojují a tak jde svému vyvolenému na pomoc. Ale jak jsem se zmínila je Elena zmatená a tak jde na pomoc Damonovi a ne Stefanovi,Stefana málem zabije. No bratři začnou spolupracovat a po krátkém občerstvení u Matta (nebojte on to přežije) schovají zmatenou Elenu na půdě Alarica Saltzmana (ten o tom neví je to učitel historie na místní škole,ve skutečnosti je psycholog více se o něm dozvíte v knize). Po čtyřech prospaných dnech se Elena vzbudí a je zase duševně v pořádku,chce najít Stefana. Jde do kostela kde se koná mše na její vzpomínku kde ji Meredith zanechá vzkaz kdy se mají setkat. Při mši se začnou chovat psi místních divně a napadnou jednoho občana a utečou do lesa. Vůbec všechny zvířata v městě se začnou chovat divně. No abych tu nepopisovala každou blbost přijdu k zásadnímu konci. Ukáže se že zlo které přišlo do města je bývalá láska Damona a Stefana:Katherine. Elena se obětuje a zabije Katherine a sebe. Mimochodem Katherine za ta století pěkně zešílela. Po opravdové smrti Katherine a Eleny je zase mír ve městě a bratři Salvatore odjíždějí zpátky do Itálie kde jejich příběh začal.     

 

Upíří deníky: Temné shledání

Po smrti Eleny už to není jaké to bylo. Bonnie a Meredith se i po půl roce po smrti její nejlepší kamarádky po ní stýská. K tomu má Bonnie strašidelné sny o Eleně kde se snaží její zemřelá kamarádka popsat Bonnie přivolávací kouzlo,protože do města přišlo nové zlo. A tak Caroline se kterou se dívky zase kamarádí uspořádá tajnou oslavu narozenin pro Meredith. Pozvou Sue a Vickie a slaví a kontaktují pomocí takové té tabulky s abecedou Elenu. Spojení s Elenou se zdaří ale po chvilce někdo spojení přetrhá k tomu ještě vypadne proud. Toho večera zemře Sue za velice zvlášních podmínek. Bonnie a Meredith nemají pochyb že do města přišlo nové zlo a zasvětí i Matta. Obstarají si přísady do přivolávacího kouzla které jim popsala Elena a kouzlo se podaří. Damon a Stefan dorazí a společně s Bonnie,Meredith a Mattem se dají do pátrání a přijdou na jednu zásadní věc. Meredith a Bonnie udělají takové "divadlo" na oslavě konci školy a tím nastraží past na vraha Sue. Součástí té pasti je že Meredith jde sama na hřbitov k hrobu Eleny. Meredith tam potká spolužáka Tylera kde se on promění na vlkodlaka,naštěstí je ta scénka na hřbitově past a Stefan,Bonnie a Matt zabrání neštěstí. Vyspovídají Tylera a dozví se že nové zlo je takzvaný Starobylý upír (později se dozvídáme že tento upír je Klaus ten který udělal upírku z Katherine). Klaus zabije Vickie kterou měl chránit Damon,Stefan se na něj naštve a tak Damon uraženě odjíždí. Klaus unese Caroline a Stefan ji jde zachránit po nevirovnaném boji to vypadá že Stefan umře ale díky Bonnie a jejím schopnostem čarodějky/média,se objeví duch Eleny a armáda ze záhrobí. Elena všechny uzdraví a armáda ze záhrobí se postará o Klause. No,a končí to happy endem protože se Elena vratí jako upírka ke Stefanovi.

 

Pokračování???

No,trochu jsem zkoumala internet a je pátá kniha,vyprávěná z pohledu Bonnie. Ale jestli a kdy tady vyjde to zatím není jasné.    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář